Kalender

2015
Februar
27/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
27/2
fredag kl. 17:45
Talenttræning Vest - Niveau II
27/2
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
Marts
4/3
onsdag kl. 18:00
Trænerinspiration - Ribe BK
4/3
onsdag kl. 19:30
Talenttræning Nord - Niveau II
6/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
6/3
fredag kl. 17:45
Talenttræning Vest - Niveau II
6/3
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
12/3
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
13/3
fredag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
18/3
onsdag kl. 18:30
Regionsmøde Vest
18/3
onsdag kl. 19:30
Talenttræning Nord - Niveau II
19/3
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
20/3
fredag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
25/3
onsdag kl. 18:30
Regionsmøde Øst
26/3
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
27/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
27/3
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
30/3
mandag kl. 19:00
Regionsmøde Nord
April
7/4
tirsdag kl. 19:00
Regionsmøde Syd
8/4
onsdag kl. 19:30
Talenttræning Nord - Niveau II
9/4
torsdag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
9/4
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
10/4
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
10/4
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
15/4
onsdag kl. 17:30
Trænerinspiration - Glejbjerg SF
16/4
torsdag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
22/4
onsdag kl. 18:30
Talenttræning Nord - Niveau II
23/4
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
24/4
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
24/4
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2002 - Niveau I
Maj
7/5
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
8/5
fredag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
9/5
lørdag kl. 17:00
Regionens dag
13/5
onsdag kl. 18:30
Talenttræning Nord - Niveau II
20/5
onsdag kl. 16:45
Talenttræning Øst - Niveau II
22/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
22/5
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
27/5
onsdag kl. 18:00
Trænerinspiration - Næsbjerg RUI
27/5
onsdag kl. 18:30
Talenttræning Nord - Niveau II
29/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
29/5
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
Juni
5/6
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
5/6
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
12/6
fredag kl. 16:30
Talenttræning 2003 - Niveau I
12/6
fredag kl. 17:45
Talenttræning 2002 - Niveau I
17/6
onsdag kl. 17:00
Trænerinspiration - Spangsbjerg IF
17/6
onsdag kl. 18:30
Talenttræning Nord - Niveau II
26/6
fredag kl. 16:00
Elitefodboldskole
August
14/8
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
14/8
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
15/8
lørdag kl. 10:00
Stofa Cup
21/8
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
21/8
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
26/8
onsdag kl. 17:00
Talenttræning Vest - Niveau II
27/8
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
28/8
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
28/8
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
September
4/9
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
4/9
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
6/9
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Vejen)
9/9
onsdag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
11/9
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
11/9
fredag kl. 17:00
Talenttræning Vest - Niveau II
13/9
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Guldager)
16/9
onsdag kl. 18:00
Trænerinspiration - Nordenskov UIF
17/9
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
18/9
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
18/9
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
23/9
onsdag kl. 18:00
Trænerinspiration - Skovlund/Ansager IF
24/9
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
25/9
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
25/9
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
25/9
fredag kl. 17:00
Talenttræning Vest - Niveau II
27/9
søndag kl. 10:00
SFS Udviklingstræning (Ribe)
27/9
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Varde)
Oktober
1/10
torsdag kl. 00:00
SFS Netværksdag
1/10
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
2/10
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
2/10
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
2/10
fredag kl. 17:00
Talenttræning Vest - Niveau II
4/10
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Vejen)
8/10
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
9/10
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
9/10
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
13/10
tirsdag kl. 09:30
Træn med EfB
22/10
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
23/10
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
23/10
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
25/10
søndag kl. 10:00
SFS Udviklingstræning (Ribe)
25/10
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Varde)
28/10
onsdag kl. 18:00
Trænerinspiration - Brørup GF
30/10
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest - Niveau II
30/10
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
30/10
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
November
6/11
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
6/11
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
8/11
søndag kl. 12:00
Talenttræning Vest - Niveau II
8/11
søndag kl. 14:00
SFS Udviklingstræning (Guldager)
11/11
onsdag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
12/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
13/11
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
19/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd - Niveau II
20/11
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
20/11
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
22/11
søndag kl. 00:00
SFS Stormøde
27/11
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest - Niveau II
27/11
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord - Niveau II
27/11
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst - Niveau II
December
4/12
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Niveau I
4/12
fredag kl. 18:15
Talenttræning 2002 - Niveau I
11/12
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest - Niveau II
2016
Januar
15/1
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
15/1
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
22/1
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
22/1
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
29/1
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
Februar
3/2
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
5/2
fredag kl. 16:00
Talenttræning 2004 - Esbjerg
5/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
5/2
fredag kl. 17:00
Talenttræning 2003 - Esbjerg
12/2
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
12/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
24/2
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
26/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
26/2
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
26/2
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
Marts
2/3
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
4/3
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
4/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
4/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
6/3
søndag kl. 12:00
SFS Udviklingstræning (Vest)
16/3
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
18/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
18/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
18/3
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
18/3
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
25/3
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
27/3
søndag kl. 10:00
SFS Udviklingstræning (Øst)
April
1/4
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
1/4
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
3/4
søndag kl. 10:00
SFS Udviklingstræning (Nord)
7/4
torsdag kl. 16:30
Talenttræning Nord
8/4
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
8/4
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
10/4
søndag kl. 10:00
SFS Udviklingstræning (Syd)
13/4
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
15/4
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
15/4
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
22/4
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
27/4
onsdag kl. 16:30
Træn med EfB (U12 - U15)
29/4
fredag kl. 16:00
Talenttræning Nord
29/4
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
29/4
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
29/4
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
Maj
5/5
torsdag kl. 00:00
EfB KIA Elite Cup
10/5
tirsdag kl. 17:30
SFS Udviklingstræning (Vest)
11/5
onsdag kl. 16:00
Talenttræning Vest
11/5
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
13/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
13/5
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
13/5
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2004 - Esbjerg
16/5
mandag kl. 17:00
Regionens Dag
17/5
tirsdag kl. 17:30
SFS Udviklingstræning (Øst)
20/5
fredag kl. 16:00
Talenttræning Vest
20/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
24/5
tirsdag kl. 17:30
SFS Udviklingstræning (Syd)
25/5
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
27/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
27/5
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
27/5
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
Juni
3/6
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
3/6
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
7/6
tirsdag kl. 17:30
SFS Udviklingstræning (Nord)
8/6
onsdag kl. 16:00
Talenttræning Vest
8/6
onsdag kl. 17:30
Talenttræning Syd
10/6
fredag kl. 16:30
Talenttræning Nord
10/6
fredag kl. 16:30
Talenttræning Øst
10/6
fredag kl. 17:30
Talenttræning 2004 - Esbjerg
10/6
fredag kl. 18:45
Talenttræning 2003 - Esbjerg
12/6
søndag kl. 00:00
Byholdsturnering (Vejle)
27/6
mandag kl. 09:00
Målmandsskole (U11-U12)
28/6
tirsdag kl. 16:30
Elitefodboldskole
30/6
torsdag kl. 09:00
Målmandsskole (U13-U15)
August
2/8
tirsdag kl. 00:00
IberCup
26/8
fredag kl. 17:00
Fodbold Fed Fredag
27/8
lørdag kl. 10:00
Stofa Cup
September
4/9
søndag kl. 09:00
Udtagelsesstævne - Nord
9/9
fredag kl. 17:00
Fodbold Fed Fredag
11/9
søndag kl. 09:00
Udtagelsesstævne - Syd
13/9
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Syd
17/9
lørdag kl. 09:00
Udtagelsesstævne - Vest
27/9
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Nord
30/9
fredag kl. 17:00
Fodbold Fed Fredag
Oktober
2/10
søndag kl. 09:00
Udtagelsesstævne - Vest
4/10
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Vest
11/10
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Øst
14/10
fredag kl. 17:00
Fodbold Fed Fredag
20/10
torsdag kl. 09:30
Træn med EfB (U8 - U11)
25/10
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Syd
28/10
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
28/10
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
28/10
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
28/10
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
November
1/11
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Nord
3/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
4/11
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
4/11
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
4/11
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
5/11
lørdag kl. 11:30
Kamp: FC Midtjylland - SFS
10/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
11/11
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
11/11
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
11/11
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
11/11
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
17/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
18/11
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
18/11
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
20/11
søndag kl. 10:00
Talentcentertræf U11
24/11
torsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
December
2/12
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
2/12
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
2/12
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
2/12
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
10/12
lørdag kl. 14:00
Kamp: SFS - Haderslev FK
18/12
søndag kl. 12:00
Kamp: FC Fredericia - SFS
2017
Januar
13/1
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
17/1
tirsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
20/1
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
24/1
tirsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
27/1
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
27/1
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
31/1
tirsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
Februar
3/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
3/2
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
3/2
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
7/2
tirsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
10/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
10/2
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
10/2
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
19/2
søndag kl. 08:00
Kamp: SFS U11 – Brøndby U11
19/2
søndag kl. 09:30
Kamp: SFS U12 – Brøndby U12
21/2
tirsdag kl. 17:30
Talenttræning - Syd
24/2
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
24/2
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
24/2
fredag kl. 18:00
Talenttræning - Øst
24/2
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
27/2
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
Marts
3/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
3/3
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
6/3
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
10/3
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
10/3
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
12/3
søndag kl. 15:00
Kamp: SFS - Brøndby IF
21/3
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Øst
24/3
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
24/3
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
24/3
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
24/3
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
27/3
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
28/3
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Nord
31/3
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
31/3
fredag kl. 19:00
Talenttræning - Vest
April
4/4
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Vest
7/4
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
18/4
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Syd
21/4
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
21/4
fredag kl. 18:00
Talenttræning - Vest
24/4
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
30/4
søndag kl. 09:00
U11 Talentcentertræf
Maj
2/5
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Øst
5/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
5/5
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
5/5
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
5/5
fredag kl. 18:00
Talenttræning - Vest
8/5
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
8/5
mandag kl. 19:00
Regionens Dag
9/5
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Nord
12/5
fredag kl. 18:00
Talenttræning - Vest
16/5
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Vest
19/5
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
19/5
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
19/5
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
19/5
fredag kl. 19:00
Kamp: SFS - FC Fredericia U11
23/5
tirsdag kl. 17:30
Udviklingstræning - Syd
25/5
torsdag kl. 00:00
EfB Kia Elite Cup
25/5
torsdag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Darum IF
Juni
2/6
fredag kl. 17:00
Talenttræning - Øst
5/6
mandag kl. 18:30
Talenttræning - Syd
9/6
fredag kl. 16:30
Talenttræning - Nord
9/6
fredag kl. 17:30
Talenttræning - Esbjerg
11/6
søndag kl. 00:00
Byholdsturnering (Randers)
16/6
fredag kl. 00:00
Kamp: Haderslev FK - SFS
16/6
fredag kl. 18:00
Talenttræning - Vest
26/6
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Gørding/Lourup IF
26/6
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Ansager IF
26/6
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - HTS
26/6
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Hjerting IF
Juli
3/7
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Årre Boldklub
3/7
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Askov/Malt UI
10/7
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Starup IF
31/7
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Alslev SK
31/7
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Jernved IF
August
7/8
mandag kl. 10:00
DGI Fodboldskole - Gesten IF