SFS Talenttræning

Udtagne spillere

Spillere der er udtaget til SFS Talenttræning i årgang 2005 (U12):

Klub

Spillernavn

Andrup IF

Nicolas Zøhner (11-07-2005)

Askov/Malt UI

Oscar B. Bech (03-07-2005)

Askov/Malt UI

Gustav Rattenborg (04-10-2005)

BK Klitten

Lucas Dahl (05-07-2005)

BK Klitten

Noah Degn (14-04-2005)

Blåbjerg

Jakub Mrovka (08-01-2005)

Blåbjerg

Marcus Tronøe (20-07-2005)

Bramming Boldklub

Mathias Drejes (05-08-2005)

Bramming Boldklub

Simon Jørgensen (10-08-2005)

Bramming Boldklub

Niclas Thomsen (03-09-2005)

Brørup GF

Lukas Sørensen (28-12-2005)

Brørup GF

Daniel Birk (18-07-2005)

EfB

Nikolai Hillerup (23-03-2005)

EfB

Magnus Brix (20-03-2005)

EfB

Benjamin Skriver (18-07-2005)

EfB

Mikkel Uldahl (21-02-2005)

Gørding

Lucas Thøgersen (14-10-2005)

Hejnsvig/Krogager

Jeppe Jensen (29-10-2005)

Hjerting IF

Konstantin Skov (2005)

Holsted

Haiden Pårup Madsen (2005)

Holsted

Anton Schellerup (oktober 2005)

Horne/T/S

Frederik Kaaubjerg (30-08-2005)

Horne/T/S

Jeff Pedersen (21-10-2005)

Horne/T/S

Elias Poulsen (04-12-2005)

Lunderskov

Malte Degnbol (30-09-2005)

Lunderskov

Anders Hardt (10-01-2005)

Oksbøl

Kristian S. (31-01-2005)

Ribe

Niklas Nørgaard (03-01-2005)

Ribe

Emil Tonnesen (25-01-2005)

Ribe

Mads Århus (04-08-2005)

SGI

Noah Munk (09-12-2005)

SGI

Magnus Melstrup (28-04-2005)

SGI

Mads Rosendahl Hansen (26-10-2005)

SGI

Simon Helt Løvgreen (02-07-2005)

Varde IF

Nikolai Lund (19-08-2005)

Varde IF

Frederik Møller (21-12-2005)

Varde IF

Kasper Bendixen (10-03-2005)

Varde IF

Kasper Nielsen (20-01-2005)

Varde IF

Niklas Cotton (24-01-2005)

Vejen SF

Daniel Borre (17-11-2005)

Træningssted:

Gl. Vardevej 88, Esbjerg – EfB’s klubhus, kunstgræsbanen

Træningsdatoer og tid:

Fredag d. 28. oktober kl. 17.30-19.00             
Fredag d. 4. november kl. 17.30-19.00          
Fredag d. 11. november kl. 1730-19.00
Fredag d. 18. november kl. 17.30-19.00
Fredag d. 2. december kl. 17.30-19.00

Spillere der er udtaget til SFS Talenttræning i årgang 2006 (U11):

Talentcenter Vest:

Klub

Spillernavn

Andrup IF

Mads Østergård (28-07-2006)

Andrup IF

William Bjerge (21-09-2006)

EfB

Gustav Jepsen (20-07-2006)

EfB

Emel Oberovic (09-03-2006)

EfB

Mathias Fries (04-10-2006)

EfB

Jonas Jønsson (17-02-2006)

EfB

Marius Jensen (27-02-2006)

Hjerting IF

Asger Berg (26-07-2006)

Hjerting IF

Magnus Sverre (03-11-2006)

Hjerting IF

Gustav Hagsten (31-12-2006)

Hjerting IF

Nicolai Blicher (07-02-2006)

Hjerting IF

Anton Sørensen (27-10-2006)

Hjerting IF

Noah Oliver (15-03-2006)

SGI

David Olsson (02-02-2006)

SGI

William Nielsen (28-07-2006)

SGI

Kasper Kaltoft (04-08-2006)

SGI

Philip Skeem (07-05-2006)

SGI

Christian Andersen (02-09-2006)

Spangsbjerg IF

Daniel Jensen (02-11-2006)

Sønderris SK

Simon Fog Kjeldsen (26-12-2006)

Sønderris SK

Casper Nielsen (05-04-2006)

Sønderris SK

Anders Bech Poulsen (02-06-2006)

Sønderris SK

Noah Dommerby Terkildsen (06-10-2006)

Sønderris SK

Malthe Dommerby Terkildsen (06-10-2006)

Sønderris SK

Gustav Just Agerskov (04-04-2006)

Træningssted:

Gl. Vardevej 82, Esbjerg (EfB’s klubhus) – kunstgræsbanen

Normalt sted: Guldager Idrætscenter

Da der var udfordringer med SEPE’s booking af Guldager Idrætscenter flyttes træningen midlertidigt til Gl. Vardevej. Efter 1. januar 2017 flyttes træningen til Guldager Idrætscenter.

Træningsdatoer og tider:

Fredag d. 28. oktober kl. 19.00-20.30
Fredag d. 4. november kl. 19.00-20.30
Fredag d. 11. november 19.00-20.30
Fredag d. 2. december kl. 19.00-20.30
Søndag d. 20. november (hele dagen) – Talentcentertræf U11 (Sted: EfB’s klubhus)

Talentcenter Øst:

Klub

Spillernavn

BGIF

Albert Kold (30-09-2006)

BGIF

Mathias Rasmussen (08-05-2006)

BGIF

Oscar Andersen (29-06-2006)

BGIF

Ahmed Mohammed (08-03-2006)

BGIF

Romeo Krintel-Hermansen (24-08-2006)

BGIF

Patrick Kasongo (07-09-2006)

BGIF

Bastian Seiring-Andersen (12-09-2006)

BGIF

Lucas Guldbrandt (18-07-2006)

Brørup GF

Philip Brandt (2006)

Brørup GF

Andreas Skarvil  (2006)

Lunderskov Boldklub

Jonas Lai Heide (31-10-2006)

Lunderskov Boldklub

Andre Kiel (21-01-2006)

Lunderskov Boldklub

William Kamp (16-08-2006)

Lunderskov Boldklub

Aldin Jakupovic (29-07-2006)

Lunderskov Boldklub

Matias Daugaard (11-04-2006)

Lunderskov Boldklub

Isac Siervertsen (10-10-2006)

Vejen SF

Nicklas Johansen (21-05-2006)

Vejen SF

Jannick Sandor (13-02-2006)

Vejen SF

Bastian Petersen (23-12-2006)

 

Træningssted:

Petersmindevej 1, 6600 Vejen (Vejen Idrætscenter) – kunstgræsbanen

Træningsdatoer og tider:

Fredag d. 28. oktober kl. 17.00-18.30                                          
Fredag d. 11. november kl. 17.00-18.30        
Fredag d. 18. november kl. 17.00-18.30
Søndag d. 20. november (hele dagen) – Talentcentertræf U11 (Sted: EfB’s klubhus)                                     
Fredag d. 2. december kl. 17.00-18.30

Talentcenter Nord:

Klub

Spillernavn

BK Klitten

Christian Spørring (25-10-2006)

BK Klitten

Lasse Spørring (16-09-2006)

Blåbjerg

Robert Bruun (26-08-2006)

Blåbjerg – målmand

Lasse Poulsen (27-07-2006)

HTS 2

Malthe Lindblad (19-07-2006)

HTS 2

Kristian Kristoffersen (26-10-2006)

HTS 2

Anton Bonde (04-05-2006)

HTS 2

Lasse Jessen (14-08-2006)

HTS 2

Kalle Pedersen (12-05-2006)

Næsbjerg/Nordenskov

Tobias Lassen (24-05-2006)

Næsbjerg/Nordenskov

Niklas Brix (23-09-2006)

Næsbjerg/Nordenskov

Mads Jørgensen (28-09-2006)

Næsbjerg/Nordenskov

Markus Ramling (12-10-2006)

Varde IF

Tristan Karkov (10-09-2006)

Varde IF

Malte B. Petersen (01-02-2006)

Varde IF

Jonas Christensen (24-08-2006)

Varde IF

Mads Svane (11-05-2006)

Varde IF

Adin Cehobasic (29-12-2006)

Varde IF

Sebastian Bloch (24-02-2006)

Varde IF – målmand

August Lynge (08-11-2006)

Årre Boldklub

Isak Thawng (02-07-2006)

Årre Boldklub

Anders Holm (30-06-2006)

Årre Boldklub – målmand

Magnus Moesgård (04-04-2006)

 

Træningssted:

Lerpøtvej 55, 6800 Varde (Varde Fritidscenter) – kunstgræsbanen

Træningsdatoer og tider:

Fredag d. 28. oktober kl. 16.30-17.45                                          
Fredag d. 4. november kl. 16.30-17.45
Fredag d. 11. november kl. 16.30-17.45
Søndag d. 20. november (hele dagen) – Talentcentertræf U11 (Sted: EfB’s klubhus)                                     
Fredag d. 2. december kl. 16.30-17.45

Talentcenter Syd:

Klub

Spillernavn

Bramming Boldklub

Lucas Iversen (28.10.2006)

Bramming Boldklub

Falke Iversen (16.01.2006)

Bramming Boldklub

Sofus Tranbjerg (07.11.2006)

Bramming Boldklub

Rasmus Pedersen (06.12.2006)

Bramming Boldklub

Malte Rasmussen (23.02.2006)

Bramming Boldklub

Lucas Pedersen (24.03.2006)

Bramming Boldklub

Malte Holm (30.05.2006)

Darum IF

Marcel Jensen (07.10.2006)

Darum IF

Noah Høgh (17.11.2006)

Hviding IF

Oskar Terkildsen (02.02.2006)

Hviding IF

Emil Klaaby (18.9.2006)

Hviding IF

Gustav Klaaby (?)

Hviding IF

Tobias Lundgård (02.03.2006)

Hviding IF

William Beck (20.10.2006)

Hviding IF

Christian Peter Bøje Jørgensen (25.01.2006)

Ribe Boldklub

Ejnar Nielsen (29.04.2006)

Ribe Boldklub

Mads Petersen (26.08.2006)

Ribe Boldklub

Lucas Hein (20.11.2006)

Ribe Boldklub

Frederik Munkholm (28.08.2006)

Skærbæk

Sias Eriksen (06.03.2006)

Skærbæk

Jeppe Vejrup (13.05.2006)

Skærbæk

Niklas Nielsen (03.03.2006)

 

Træningssted:

Sportsvej 8, 6760 Ribe (Ribe Fritidscenter) – kunstgræsbanen

Træningsdatoer og tider:

Torsdag d. 3. november kl. 17.30-19.00
Torsdag d. 10. november kl. 17.30-19.00
Torsdag d. 17. november kl. 17.30-19.00
Søndag d. 20. november (hele dagen) – Talentcentertræf U11 (Sted: EfB’s klubhus)                                   
Torsdag d. 24. november kl. 17.30-19.00